In een recent webinar gaat Dr. Barry Prizant, auteur van verschillende boeken over autisme, in op neurodiversiteit in het onderwijs, het belang van vertrouwen, duidelijkheid en overzicht in de leeromgeving. In deze blog probeer ik zijn webinar samen te vatten.
Tien citaten uit het nageslaten werk van de Belgische autistische kunstenaar wijlen Landschip benadrukt de dualiteit van autisme: het beschermt tegen vooroordelen maar leidt ook tot gebrek aan begrip. Creatieve uitlaatkleppen bieden een veilige ruimte, terwijl sociale interacties als een veranderend spel aanvoelen. Zelfacceptatie bracht hem innerlijke vrijheid. Hij benadrukt het belang van begrip en geduld in een inclusieve samenleving.
Thomas wil graag voor publiek zijn verhaal over leven met autisme te delen en anderen te inspireren. Hij vraagt me wat ik al dan niet deel in een verhaal over mijn autisme. In deze blog geef ik daar een overzicht van.
In deze blog ga in op de vraag hoe het was de dag nadat ik mijn autisemdiagnose ontving. Na het ontvangen van een autismediagnose kunnen verschillende emoties naar boven komen, zoals opluchting, verwarring of verdriet. Het is belangrijk om te onthouden dat er geen goede of foute manier is om te reageren. Na de diagnose is het normaal om vragen te hebben en onderzoek te doen, en contact te maken met anderen voor ondersteuning. Geef jezelf de tijd om te wennen aan de diagnose.
België staat voor een cruciaal moment in 2024, met de focus op de levenskwaliteit van autistische personen. Verschillende organisaties benadrukken de behoefte aan inclusief onderwijs, gelijke werkgelegenheid, toegankelijke gezondheidszorg, sociale integratie en effectief beleid. Het manifest benadrukt de nood aan concrete acties boven vage beloftes voor een rechtvaardige en inclusieve toekomst.
Dr. Temple Grandin deelde in een webinar inzichten over diverse denkstijlen van autistische mensen en benadrukte gedifferentieerd onderwijs. Ze identificeerde twee hoofdgroepen van denkers: objectvisualiserende en wiskundige denkers. In deze blog ga ik kritisch in op leemtes die ze laat in bespreking van de diversiteit binnen de autistische gemeenschap en het belang van een breder carrièreperspectief.
Chantal stelde een gevoelige vraag over autisme, die vaak als ongepast wordt beschouwd., namelijk ‘ben je altijd al autistisch geweest?’. Ik antwoord zowel ‘ja’ als ‘nee’, en probeer de nodige nuance te leggen in de antwoorden.
Sayana, een laat-gediagnosticeerde autistische volwassene, deelt haar verhaal. Ze voelde zich altijd anders en werd gepest. Na haar diagnose had ze gemengde gevoelens, worstelde met acceptatie en ervoer stigma op het werk en bij familie. Ze pleit voor begrip, acceptatie en ondersteuning voor autistische individuen en wil meer inclusie in de samenleving.