Spring naar inhoud

Maand: augustus 2024

‘Is autisme een welvaartsziekte?’ … autisme en maatschappij

Autisme wordt vaak in verband gebracht met welvaartsziekten, maar er is geen eenduidig bewijs voor deze relatie. Hoewel de diagnose van autisme toeneemt in welvarende landen, wijst onderzoek op genetische en neurologische oorzaken, niet op welvaart als oorzaak. De term “welvaartsziekte” lijkt dan ook niet toepasselijk voor autisme.

In staat tot grootste dingen, als de omstandigheden goed zijn … autisme en begrip

Elke dag bombarderen algoritmes me met motiverende infographics, waardoor ik op gelijke hoogte wordt gezet met vermeend autistische genieën of beperkt word op basis van mijn geslacht, afkomst en opleiding. Hoewel ik capabel ben, putten maatschappelijke verwachtingen en stress me uit. Ik verlang naar empathie bij het erkennen van de inspanning achter mijn prestaties. Begrijp dat succes niet moeiteloos komt.

‘Wat zijn de grenzen van neurodiversiteit?’ … autisme en neurodiversiteit

Neurodiversiteit omvat natuurlijke variaties in neurologie binnen de menselijke populatie en benadrukt gelijkwaardigheid. Theoretici verschillen in de definitie van neurodiversiteit, maar velen accepteren autisme, ADHD, dyslexie en dyspraxie als neurodivergent. Sommigen, zoals Judy Singer en Harvey Blume, sluiten aandoeningen die medische ondersteuning vereisen uit. De discussie over de grenzen van neurodiversiteit gaat door.